Przekraczasz prędkość? Stracisz prawo jazdy!
Zwiń
X
-
Przekraczasz prędkość? Stracisz prawo jazdy!
kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6
SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEMTagi: Brak
-
-
Przekraczasz prędkość? Stracisz prawo jazdy!
"Gazeta Wyborcza": Kto przekroczy dozwoloną prędkość o 100 proc. - straci prawo jazdy. To nowa broń stołecznej policji w walce z piratami drogowymi.
Policjanci warszawskiej drogówki prześcigają się w pomysłach na dyscyplinowanie kierowców. Od początku września chcą odbierać prawo jazdy każdemu, kto w terenie zabudowanym dwukrotnie przekroczy dozwoloną prędkość. Na tym nie koniec - dokument trafi do sądu, który zdecyduje o dalszej karze.
Litości nie będzie nawet dla tych, którzy po osiedlowej uliczce z ograniczeniem prędkości do 20 km/godz. przejadą z szybkością 40 km/godz.
Akcja zacznie się najprawdopodobniej za dwa tygodnie. Niedługo w 15 miejscach stolicy staną potężne maszty zakończone skrzynką. W nich policja umieszczać będzie przenośne wideofotoradary fotografujące rozpędzone samochody. Szczegółowej lokalizacji takich urządzeń jeszcze nie wybrano.
[onet.pl - link] by pafsaport techniczny baj DGW
była BKD+DSG '05 120kkm
była BXE '08 190kkm
no i nie ma :-)
-
-
lec
-
Właśnie miałem o tym napisac w off-topic ;-)
Ciekaw jestem jakby wyglądał przejazd przez Warszawę gdyby wszyscy kierowcy umówili się by jednego dnia skrupulatnie przestrzegać ograniczeń prędkości :diabelski_usmiech
Wszak jest wiele 2 i 3 pasmowych tras, gdzie jeździ się 100-120km/h mimo ograniczeń do 70 a niekiedy 50km/h (obszar zab.) i ruch jest sprawny, płynny i IMO bezpieczny!
Może jakby oficjele i urzędnicy magistratu postali wtedy w korkach spóźniając się do swojej wielce ważnej i odpowiedzialnej pracy to by przemyśleli kwestie ograniczeń prędkosci i represji za ich przekraczanie :twisted:Garret
-----------
Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)
Komentarz
-
-
To chyba beda musieli zabierac wszystkim, bo jazda po Wawie z predkosciami od 80 do 140 to codziennosc :szeroki_usmiech I to ci co jezdza "przepisowo" czesto stwarzaja najwieksze zagrozenie nie dostosowujac predkosci do reszty. Czy ktos probowal jechac Lazienkowska 60km/h jak przepisy nakazuja? Nie sadze, by znalazl sie odwazny :diabelski_usmiech przeciez tam wszyscy jada 120-140km/h.
Komentarz
-
-
Zamieszczone przez QBACzy ktos probowal jechac Lazienkowska 60km/h jak przepisy nakazuja? Nie sadze, by znalazl sie odwazny przeciez tam wszyscy jada 120-140km/h.były:
L&K Combi 1.9 Ahf 2001r - ehhhhh
Passat Combi highline 1.8T Awt 2001r
jest:
Golf highline 3d 1.9 Asz 2001r
Komentarz
-
-
Na takie pomysły niema chyba leków
Pancuronium bromide C35H60Br2N2O4 czyli stary dobry Pavulon
Zamieszczone przez QBApyza99 napisał/a:
ma ktos jakis pomysł :?:
Photoblocker :lol:nasza droga: www.wpzs.pl
Komentarz
-
-
Hello
Maly follow up do tematu:
Portal Gazeta.pl - Najnowsze Informacje, serwisy tematyczne: Biznes, Sport, Rozrywka, Pogoda. Poczta Email, Forum, Blogi. Sprawdź!
Polecam zwlaszcza spis miejsc, gdzie od tej pory maja byc wybiegi miskow:
Czyzby pora na nowa liste POI do automapy ? ;-D
Pozdrawiam
Zibi
Komentarz
-
-
Nie tak ostro!
Komendant główny policji Marek Bieńkowski zdementował informacje o zaostrzonej formie walki z kierowcami łamiącymi ograniczenia prędkości na drogach.
Według planów stołeczna policja miała zamiar wszystkim, którzy w terenie zabudowanym zostaliby przyłapani na przekroczeniu dozwolonej prędkości o 100 proc., zatrzymywać prawa jazdy.
Następnie dokument ten przekazywano by do sądu grodzkiego, który miał wymierzyć ewentualną karę w postaci orzeczenia o odebraniu uprawnień do kierowania pojazdami.
- Pomysł nie był do końca przemyślany. Można go tłumaczyć „parciem na ekran” niektórych funkcjonariuszy. Żadne działania w tej sprawie nie będą podjęte bez mojej decyzji, a taka jak dotąd nie zapadła – tłumaczy komendant Bieńkowski.
- Zatrzymywanie praw jazdy jest możliwe w sytuacji, gdy funkcjonariusze uznają, że sposób jazdy kierowcy zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. To, czy poruszanie się z szybkością dwukrotnie przewyższającą dozwoloną ma jest takim zagrożeniem stanowi sprawę dyskusyjną – stwierdza Marcin Szyndler z Komendy Głównej Policji.
[motofakty.pl - link]saport techniczny baj DGW
była BKD+DSG '05 120kkm
była BXE '08 190kkm
no i nie ma :-)
Komentarz
-
-
Zibi, Jakbym zwalnial wszedzie tam gdzie moje POI krzycza, ze cos moze byc to niektore przejazdy wydluzylyby sie o jakies 30-40%. U nas nie da sie jezdzic plynnie, nawet z dozwolona predkoscia, bo potem w miejscu gdzie stoja ludzie zwalniaja duzo ponizej dozwolonej predkosci, jakby sie czegos bali :lol:
Komentarz
-
Komentarz